Anime Heoye

Türk Anime ve Japonya Fanları!

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 7:31 am

Çocuklara müjde!
Ders saatleri kısalıyor
30 Haziran 2010 Çarşamba,

Milli Eğitim, ders saatlerinin azaltılması için çalışma başlattı: Haftalık ders saati 30’dan 25 saate, ders süreleri de 45 dakikadan 35-40 dakikaya indirilecek

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, çocuklara okulu sevdirmek amacıyla 2010-2011 eğitim-öğretim yılında ders saatlerini düşürmek için çalışma başlattı. İlköğretim okullarında haftalık 30 olan ders saatinin 25’e düşürülmesi gündemde. Okullarda bir ders süresinin de 45 dakika olmasını eleştiren Bakan Nimet Çubukçu, kurmaylarına konuya ilişkin çalışma yapmaları talimatı verdi. Ders süresinin de 35-40 dakika olması planlanıyor. İlköğretim öğrencileri için planlanan çalışmada, Bakan Çubukçu’nun “Çocukları ders ile boğmayalım. Okulu sadece ders yapılan alanlar mantığı dışına çıkaralım” talimatı üzerine başlatıldı.
Çalışmayı Talim ve Terbiye Kurulu yürütüyor. Bu kapsamda MEB, öğrencilerin okullarda serbest zaman geçirmesinin önünü açacak, onları sosyal faaliyetlere yönlendirecek. Özellikle nüfusu kalabalık olduğu için ikili öğretim (sabah-öğle) yapan okullarda öğrencilerin okulda boş zaman geçiremediği için okulu sadece ders yapılacak yer olarak görmesi ve alışamaması nedeniyle böyle bir çalışmaya girildiği öğrenildi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 12:26 pm

Hala nefret ediyorum okuldan değişen bişey yok Biggren zaten lise sona geçtim indirseniz neye yarar Biggren
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 12:28 pm

Allaaaah!
Vallaha süper bir haber
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 12:45 pm

napcaklarını sasırdılar ya iyice.
en qüzeli eski okulumdaydı
dersler 45 dk tneffsler 15 dk
5 dk cok mu sey farkedicek ?
sacmalık.
hc ders yapmayalm o oLsun o zmn
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 1:05 pm

Yinede 6 ders işleniyordu ve 45 dakikaydı. 4,5 saatti
40 dakikadan hesap etsek 4 saat
35 dk olsa bu 3,5 olur.

Ayrıca haftalık 25-30 ders saati diyor. Bu da olursa 28 veya 35 olacak
28 olursa günlük 4 ders saati eder.
40 dk olsa 3 saat 10 dakika
35 olsa 2 sa 40 dk
Başlangıçtaki hasabımızda 4,5 saat
Sondaki hesabımızda 2 saat 40 dakika çıktı
Fakı şimdi anlıyor musun ?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 1:26 pm

zaman tasarrufumu bu mu olay yani ? o 5 dkklarla napcaz qdp pes atalm .D
5 dk dha ders isleyeblrm bn xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 1:27 pm

Hadi birleşim Okulun kapanmasını isteyelim Razz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 1:29 pm

evet fazla uzadı bu okul işi xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 1:31 pm

Burdan öğreniriz gereken şeyleri:P
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 1:32 pm

evet xD
hem önemli olan hytta basarılı olmak xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 5:03 pm

bence lisedede 25 saat olsun 40 ar dk dan xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 7:30 pm

kasmasnlar oklLar kapansn xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 7:37 pm

illa olcaksa zatn ikz xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Çarş. Haz. 30, 2010 7:48 pm

dmi xD
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Perş. Tem. 01, 2010 9:06 pm

Okullar sadece ilköğretimle sınırlıyken ben niye seviniyim ki şimdi ?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   Perş. Tem. 01, 2010 9:07 pm

sevnmeyelm xD bn onlar acsndn üzldm snava qircekler cnk ne kdr alablrsn o kdr ii
Sponsored content

MesajKonu: Geri: çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO   

çocuklar ders saatleriniz kısalıyor.. HEYYOOOOO
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası